E-posta Gönderin

info@footopia.com.tr

Ücretsiz Danışma İçin:

0850 303 10 30

Ağrısız,Acısız Batık Tırnak Bakımı
22 Şubat 20200 Görüntülenme

Tırnak batığını düzeltmek için öncelikle tırnak batığının sebebini iyi belirlemek gerekir.
Belirlenen tırnak batığı sebebine göre batığı kalıcı olarak düzeltiriz. Tırnak batmasında ki ilk yapılacak şey durumu hemen farkedip işinde profesyonel bir uzmandan destek almaktır. Tırnakta ki batık ilerleyip iltihaplanmaya sebep olmadan sorunun ivedilikle çözümlenmesi , tırnak batığını problemini azami sürede çözmeye yardımcı olacaktır.

Tırnağımız çeşitli sebeplerden dolayı batmış ve iltihaplanma gözlemleniyorsa; doku içerisinde muhakkak tırnak parçası var demektir. Bu tırnak parçası doku içine girdiği için vücut bunu yabancı bir madde olarak algılar ve dışarı atmak için ödem oluşturur. Buda iltihaplanma ile sonuçlanır. Burada yapılması gereken şey uzman tarafından batan tırnağı oymadan, kanatmadan, dokuyu kesmeden çıkarmalıdır. Özel batık tırnak pensleri ile batan noktadan çapraz olacak şekilde batık tırnak kesilmeli ve batık tırnak cımbızı ile batan parça ters yönde çekilerek çıkarılır. Tırnağın diğer noktalarıda düzenli şekilde kısaltılır ve kenarlarına özel bir tampon yapılarak tırnak ve tırnak dokusu birbirinden ayrılır. Batan kısım tamponlanmış olur. Burada batan tırnağın kesilme oranı çok önemlidir. Batık tırnağı çıkarmak maksadı ile tırnağı gereğinden fazla oymak , tırnak etrafında ki canlı dokuyu kesmek kesinlikle yanlış bir uygulamadır.

Tırnağımızdaki batık içe doğru yuvarlak bir hal alıp rolonlaştığı için oluşuyorsa bu iltihaplı tırnak batığından farklı bir uygulama ile çözülür. Diğer batık tırnak uygulamalarında olduğu gibi kesinlikle kenarlardan oymamak koşulu ile tırnak kesimi yapılıp tırnak kanalları freza uçları ile temizlenerek mevcut tırnağın uzama yönü doğru şekilde ayarlanır. Tırnaktaki rolonlaşma çok ileri boyutta ise Avrupa da yapılmış olan tırnak açmada kullanılan özel aparatlarla tırnak düzleştirilerek açılır. Bu yöntem zaman gerektiren, tırnak uzadıkça uygulama yapılan bir yöntemdir. Her uygulamada tırnak bir ölçek daha gerdirilir ve bir sonraki seansa kadar o kalıpta uzamaya devam eder. Bu uygulamadaki diğer önemli detaylar uzman tarafında kişiye eksiksiz olarak anlatılarak bilgilendirme yapılır. Bu uygulama doğru yapıldığında kalıcı çözümler sağlayarak kişiyi büyük bir problemden kurtarır.